SORU: Akiskart pisi paketinin yapılması isteği.
  • 13-05-2019 12:03
    Hüseyin Durmaz

Merhabalar.

Bildiğiniz gibi; akis kartı; PC ye tanıtmadıkça Uyap a girmemiz ve Uyap Editör ile evrakları imzalamamız mümkün değil.O zanam da hiç bir işimiz olmuyor.Bu elektronik imza ile ilgili olan Uyap ı On binlerce Avukat.Bilirkişi ve vatandaş kullanıyor.Aylinux,Archlinux,Ubuntu,Manjaro gibi işletim sistemlerinde bunlaruın programları var ve çok kolayca Uyap a girilebiliyor ve evrraklar e-imza ile imzalanabliyor.Pisilife deposunda Uyap Editör ün güncel sürümü var.Şimdi yalnızca Akis  kart ı; pisilemek kalıyor.Bu da pisi lenirse inanın on binlerce insan pisilinux ü kullanır ve yaygınlaşır.Örneğin ben sırf bu akiskart ın pisi si yok diye ve bir türlü pisilinux e tanıtamadığım için; Pisilinux te; Uyap ı kullanamıyorum.Bunun için PC mdeki;diğer işletim sistemi olan Aylinux e geçip kullanıyorum.Ki ben Pardus dömeminden beri pisnin kullanıcısıyım.16.07 2018 den  de,i bu isteğimi sialere yazmıştım.Lütfen bunun  önemini ve aciliyetini anlayın artık lütfen..Akis kart ın pisi paketini yapın lütfen.Akis kart ın bazı bağımlılıkları da var.Başarılar diliyorum.İyi çalışmalar.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                          13.05.2019
                                                                                                                                                                                                                                                                                               Av.Hüseyin Durmaz