SORU: Kernel yenileme sorunu
  • 12-06-2019 07:44
    Fuad Tokad
    Pisi 2.1.1 felis-catus'u kurduktan sonra ilk is olarak Kernel'i yenilemek istedim (4.19.16 -> 4.19.42).
    guncellenecek paket: kernel
    ek bagimli paketler: attr, dbus, glib2, libreoffice, libutil-linux, module-bbswitch, module-virtualbox-guest, module-virtualbox-guest-userspace, nspr, plyvel,
    sqlite, util-linux ve virtualbox-guest-utils

Ancak islemden sonra reboot etmek gerekiyor ve daha once de karsilasmis oldugum "Could not sync environment to dbus" sorununa takiliyorum.
    Eskiden kopyasini aldigim ekran goruntusu: https://ibb.co/HrVVQGV

"dbus" ek bagimli paketler arasinda listelenmis, acaba sorun buradan mi kaynaklaniyor?

• 12-06-2019 11:03
    Ertuğrul Erata
    konsola düşüp dbus-x11 paketini yükleyip yeniden restart edebilir misiniz?  başka bir en son bu şekilde aşmıştık. 

sudo pisi it dbus-x11 --rei
  • 13-06-2019 07:59
    Fuad Tokad
    "konsola düşmek" ile sanıyorum boot ederken grafik arayüz yerine konsol menüsü ile çalıştırmamı istiyorsunuz. Ne yazık ki bunu bir türlü yapamadım, her seferinde dbus sorununa takılıp kaldım. İnternette bulduğum açıklamalarda boot (GRUB) menüsünü 'E' tuşuna basıp komut satırına vga=0 ya da gfxpayload=text ekleyerek başlattım, ancak konsol uygulamasını çıkartamadım.

Konsol ile başlatabilmem için gerekli bilgileri iletebilir misiniz?
  • 13-06-2019 08:39
    asenler
    ctrl+alt+F1
    geri dönmek için de alt+F7 (veya F8)
  • 14-06-2019 09:44
    Fuad Tokad
    Önerdiğiniz komutu uyguladım ve sorun çözüldü, yardımlarınız için çok teşekkürler.

Özellikle konsol uygulamasını amak için gerekli ctrl+alt+F1 tuşlama bilgisi çok faydalı oldu. Bu bilgi sistem boot ederken ekranda gösterilebilir mi acaba?
  • 12-07-2019 17:21
    zafirkalvin
    <div>başka bir en son bu şekilde aşmıştık.  <br></div><div><br style="background-color: rgb(226, 226, 226);"></div>
    TutuApp aadhar card Onlinesbi
  • 05-08-2019 14:51
    Windtalkers
    Hocam nasıl güncellediniz ayrıntısı ile yazar mısınız.?