SORU: PisiLinux ATA kurulu bölüme Son sürüm 2.11 Felis kurulumu
  • 29-06-2019 12:31
    Hüseyin Bilen
     Ata sürümü üzerine 2.11 sürümü feice kurulumunda formatlama yapmadan devam ettim kurulum sonrası yeniden başlattığımda Grub yok olmuş yerne grubun olmadığı içeriğinde rescue bulunan bir yazı grubu belirdi şimdi bilgisayarda mevcut windows a da erişemiyorum. Pisilinux 2.11 i takıp çalıştırdım bu çalışan DVD üzerinden yazıyorum. Grubu tekrar nasıl geri getirebilirim.Teşekkürler<br><br>
    Ekran a çıkan ibare:
    Welcome to GRUB
    error:file!/boot/grub2/i386-pc/normal mod'
    not faund
    Entering rescue mod
    grub rescue>
    Not: Home daki belgelerimi aktarma yapmamak için formatlamadan kurmak istemiştim.
  • 29-06-2019 13:00
    Ayhan Yalçınsoy
    Merhaba Hüseyin bey,
    Kurulum yaparken diski biçimlendirmek daha uygun olur. Aksi halde eski sistemden kalıntılar olur ve sistem performansını etkiler. Bu nedenle
    Pisi Linux kuracağınız disk bölümünü bicimlendirerek yeniden kurulum yapmanız halinde daha hem grubu kurtarmış olursunuz hem de daha kararlı çalışan bir Pisi niz olur.
  • 29-06-2019 16:37
    ERKAN IŞIK
    Canlı açtıktan sonra konsoldan 
    sudo fdisk -l 
    sudo mount /dev/sda5 /mnt (sda5 yazan yere linuxu nereye kurduysak o yazılacak)
    sudo mount --bind /dev /mnt/dev
    sudo chroot /mnt
    grub-install /dev/sda ( sda açılış diskini gösterir )
    sudo grub-install --recheck /dev/sda
    hata yoksa ctrl+d ile chrottan çıkış yapıp 
    sudo umount /mnt/dev
    sudo umount /mnt
    sudo reboot
  • 14-08-2019 08:48
    geremiahkham
    <span style="background-color: rgb(226, 226, 226);">bölümünü bicimlendirerek Speed Test Scrabble Word Finder Solitaire  yeniden kurulum yapmanız halinde daha hem grubu kurtarmış olursunuz hem de daha kararlı çalışan bir Pisi niz olur.</span>