SORU: KAPTAN
  • 23-07-2019 13:50
    Oğuzhan AYDIN
    Merhabalar PİSİ KULLANICILARI;
    Öncelikle pek bir yazılım bilgim yok. Linux dağıtımlarını seviyorum, bu yüzden yazılım bilgilerimi geliştirip iyi bir linux kullanıcısı(mümkünse geliştiricisi) olmak istiyorum(özellikle yerli bir linux dağıtımı kullanıcısı pisi gibi). Yaratıcıyım ve aklıma bir şey takıldı kaptan gibi bir yardımcı arayüzü acaba daha çok bir asistan gibi kullanamaz mıydık?(örneğin bir siri gibi fakat açık kaynak kodlu ve hazır değilde öğrenen bir asistan.) Mümkün değil diyecekler olacaktır tabi ama linuxte olay hayal etmek değil mi? Hem bence böyle bir şey yapılsa yerli sektör için bir devrim olur. Yalnızca bir ortaokul öğrencisi olduğumun farkındayım saçmalıyorsam affola. Cevaplarınızı bekliyorum.   
  • 23-07-2019 15:10
    Ayhan Yalçınsoy
    Merhaba Oğuzhan,
    Söylediğin şey çok güzel. Ancak bunları yapabilecek yetkinlikte geliştiricimiz yok. Türkiye koşullarında bunları yapabilecek özellikteki geliştirici de bedava çalışmaz. Umarım bir gün senin gibi hayal gücü kuvvetli ve sadece insanımıza katkı olsun diye bunları yapabilecek bir kardeşimiz aramıza katılır. Kim bilir belki bu sen olursun!
  • 23-07-2019 15:27
    Oğuzhan AYDIN
    Teşekkür ederim. Buraya üye olmak bile çok onur verici belki bu mümkün değil ama yinede fikrimi ifade etmekten ve bu fikrin ciddi ciddi görülmüş olmasından çok mutlu oldum. Tekrar iyi günler ve görüşürüz.