SORU: KURULUM SORUNU
  • 24-07-2019 21:46
    Oğuzhan AYDIN
    Merhabalar. Elimde bir laptop var biraz eski bir laptop bu laptopa hafif olsun diye pisilinux kurmak istedim. Kurulum imajını yazdım, pc ye taktım. Pc flashtan boot etti. Seçeneklerden pisi linux kurulumunu seçtim ve kernel hatası aldım. Htayı tam hatırlamıyorum fakat "(işlemci modeli) is a not  compatibility this kernel version. Herhangi bir çözümü var mıdır? Acaba daha eski bir sürüm mü kurmalıyım? (Çünkü windows bu bilgisayarda aşırı hantal çalışıyor!) Cevaplarsanız sevinirim.  
  • 24-07-2019 22:10
    Oğuzhan AYDIN
    Bu arada bu bilgisayarda amacım webde gezmek, küçük kodlar yazmak, dizi film izlemek vb. Bu amaçla kullanacağım yani. Windows 7 bunun için bile hantal, bana linux lazım ve  yerli linuxe destek olarak bunu kullanmak istiyorum(ayrıca diğer linux dağıtımlarında ekran kartı driver sorunu yaşadım her yer gri gözüküyordu ve ekran orantılı değildi. Umarım bunda da yaşamam.). Önemli bir bilgimi bilmem fakat laptop vga ile tv ye bağlı (kendi ekranı çalışmıyor.). 

• 24-07-2019 22:18
    ERKAN IŞIK
    işlemcin 64bit değilse malesef pisilinux kuramazsın, laptobun tam marka modelini yazarsan işlemcisini kontrol edebiliriz.
  • 24-07-2019 22:20
    Oğuzhan AYDIN
    işlemcim 32 bit. fakat hatırladığım kadarıyla 32 bit işlemcili diğer bir laptopa eski bir sürüm kurabilmiştim neyse yapacak birşey yok.

• 24-07-2019 22:23
    ERKAN IŞIK
    pisilinux 1.2 32bit işlemciyi destekliyor fakat artık güncelleme almamaktadır. pisilinux 2x den itibaren 64bit  olarak devam etmekteyiz.
  • 24-07-2019 22:24
    Oğuzhan AYDIN
    Anladım. İyi akşamlar.