SORU: Pisi kurulmuyor.
  • 29-07-2019 13:59
    Ercan KURU
    Merhabalar;Eski bir pardus kullanıcı olarak uzun zamandan sonra pisi kurmak istedim. usb bellek üzerinden kurulumu yaptım. kurulum tamamlandı yazısı gelinceye kadar hiçbir sorunla karşılamadım. Ancak kurulum bittikten sonra sistemi yeniden başlattığımda hiç bir şeyin yüklenmemiş olduğunu gördüm. 3 defa kurulum tekrar başlattım acaba yanlış bir şeyler yaptım diye ama her seferinde pisi kuruyor gibi davranıyor fakat laptopta hiç bir şey kurulmuyor. 

Kurduğum sürüm : Pisi Linux 2.1.1 Felis Catus 
    i3 intel 64 bit CPU 
    8gb Ram 
    320Gb Hdd

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.  
    Ercan KURU 0.531.612 0579
  • 29-07-2019 17:33
    Kamil Atlı
    Kurulum sonrasında, bios üzerinden, birincil boot olarak, pisi yi secmelisiniz..
  • 29-07-2019 22:34
    Ercan KURU
    Bios üzerinde HDD, cdrom v.s. var ama ayrıyetten pisi yok. 

Sonuçta pisiyi ben HDD üzerinde kurdum. Otomatik olarak başlatması gerekmiyor mu?

Laptop hp8460 
  • 05-09-2019 21:44
    Windtalkers
    35 .ci denemeden sonra şöyle yaptım.
    önce verilerini önemli  verilerini yedekle ne olur ne olmaz mutlaka yedekle.Diğer kısımları geçeçem zaten yapmışsın .
    Usbyi açtıktan sonra diski elle biçimlendir yaptım. Sonra windows'un boot kısmını yüklediği bölümü boot/efi altında esp bayrağı altında bağladım (Biçimlendirme yapma tut kısmını işaretle yoksa windows açılmaz).Bu kısım''fat32 '' ve mb düzeyinde bir bölüm. Diğer bölüme (bu kısım doğaçlama) ext4 biçimde / bağlantı noktasına esp bayrağına bağladım bu şekilde açıldı.1. kez olmazsa 2.kez dene
  • 05-09-2019 21:48
    Windtalkers
    Sistem windows 10  ve kurulumu sıfırdan yaptım .