SORU: Pisi Linux'un Dil yapısı
  • 05-12-2019 19:24
    RAMAZAN KARABINAR
    Pisi Linux un Felis Catus versiyonunda sistem dilinin yarısı Türkçe yarısı ingilizce sadece sistem ayarları bari Türkçeleştirlse
  • 05-12-2019 19:27
    ERKAN IŞIK
    Selam
    Kde kendi dil dosyalarını kullanıyor yeni sürümleri tam türkçeleştirilmediğinden mecburen böyle geliyor.
  • 05-12-2019 19:30
    RAMAZAN KARABINAR
    Peki Grub2 de Windowsun görülmeme sorunu
  • 05-12-2019 19:39
    ERKAN IŞIK
    2.1.1 sürümünde o hata kalktı diye biliyorum 
  • 12-12-2019 12:03
    RAMAZAN KARABINAR
    2.1.1 i sıfırdan kurdum bu uefi zımbırtısıyla ama win görünmüyor
  • 12-12-2019 23:04
    Kamil Atlı
    Selam,
    1. son versiyon, 2.1.2, klavye sürçmesi mi oldu?
    2. makinanız uefi mi, diskiniz gpt mi; legacy mi kurdunuz, uefi with csm mi?
    3. makinanız HP mi, Hp ise  linux için doğru ayarları yaptığınızdan emin misiniz?
    4. kurulumu şu yönergeye göre mi yaptınız?
    5. kurulum sonrasında, biosta, boot sekmesinde birden fazla yerde çıkan "pisi" yi seçmek gerekebiliyor.
    6. format atarken, 100 mb olan fat32 partisyonu, silmemeli, biçimlendirmemelisiniz.
    bildirimleriniz için teşekkürler..

• 13-12-2019 13:39
    RAMAZAN KARABINAR
    Kurulum yönergesine göre yaptım ama yönergede de eksiklikler var sanırım . Ama grup ekranında pişi den başka bir seçenek var oda sistemi tekrar başlatıyor. Diğer işletim sistemlerinin hiç birisinde eş pisili pardus ta bile böyle sorun yok. Ubuntu, mint, mantarı, pardus, en son archman kurdum hiç birinde sorun çıkmadı ama pişi yi kurunca win bölümünü göremedim. Bir türlü giriş yapamadım. Galiba şu an en stabili archman gibi geldi. 
  • 13-12-2019 13:47
    RAMAZAN KARABINAR
    Sistem kurulurken ne diye uefi filan karıştırılıyor. Basitleştirmek gerekirken ne diye zorlaştırılıyor. Ayrıca USB ye kurulu iso da istenen root şifresi nedir. . Böyle boşluklar çok. Root parolası olmadan diğer bölümlere ulaşamıyoruz. ? Büyük sorun. Bilgisayar UEFİ li değilse ne diye UEFİ bölümü oluşturmalısınız diye bildirim geliyor. UEFİ BÖLÜMÜ oluşturmadan bu bölümü atlayamadık. Mecburiyetten UEFİ bölümü oluşturmak zorunda kaldık. Sonuç ortada. Din ve diğer sistem bölümleri görünmüyor. Galiba çözümü de yok. Yeniden WİN sistemi ile Cd den mbr yi disk başına kurup Wine devam etmeliyiz gibi geldi
  • 13-12-2019 13:49
    RAMAZAN KARABINAR
    2. makinanız uefi mi, diskiniz gpt mi; legacy mi kurdunuz, uefi with csm mi?
    3. makinanız HP mi, Hp ise  linux için doğru ayarları yaptığınızdan emin misiniz?

Bu bilgiler nedir ne işe yarar Sitede niye bu bilgilerle ilgili bildirmler oluşturulmadı. Sistem kurulmadan önce
  • 15-12-2019 13:35
    Kamil Atlı
    Yönergede, resim 28, şifre live diye yazılmış, live ekranında hoşgeldiniz adlı uygulamada da şifrenin live olduğu yazılı, sanırım gözden kaçmış.
    Birçok sistemde uefi, dolayısıyla gpt disk kullanıldığı için, bilgiler çoğunlukla ona göre yazılmış, fakat eski usul de yazılmış aslında.

Uefi ye hiç geçmemiş bilgisayarlar için, live özelliği olmayan, çok sade bir kurulumu olan bir iso da yapılmalı mı? Ne dersiniz?
  • 16-12-2019 18:23
    RAMAZAN KARABINAR
    Ne yaptımsa Windowsa giremedim. En sonun da Pisi Linux'un 1.0 versiyonunda DVD yi taktıktan sonra Pisi Linux ve hemen altındaki Sistemi Kurtarma ya tıkladım ve sonuç bu Windows bölümü göründü ancak Windowsa giremedim
  • 16-12-2019 18:26
    RAMAZAN KARABINAR
    Sistemleri tekrardan kurmadan yardım edin şuna
  • 18-12-2019 13:08
    RAMAZAN KARABINAR
    Yok mu çaresi? Demek ki yok. Sil baştan bakacaz
  • 18-12-2019 13:31
    asenler
    windows kurulum CD ile "kurtarma" yapabilirsiniz.
  • 18-12-2019 16:09
    RAMAZAN KARABINAR
    Denedim ama Windows bir türlü başlatamadım