SORU: Acil yardım
  • 19-12-2019 21:46
    RAMAZAN KARABINAR
    Bu gece masa üstü küp animasyonunu aktif etmek için paket yöneticisinden Nvidia paketlerinin kurulabilenlerini kurdum kapattım açtım grub ekranından sonra ekran siimsiyah .Fsck tüm hataları düzeltemedi . Düzeltme işleminin ellie yapılması gerekiyor. Give root password for maintenance (Or type Control-D to continue): Dedi kaldı sistem. Yardım lazım. Önceden yanlış hatırlamıyorsam özgürlükiçin sitesinde böyle bir yardım vardı ama hatırlamıyorum şimdi. Buradan konsola nasıl giripte kurduğum paketleri kaldıracam yardım lazım
  • 19-12-2019 22:03
    Ali Cengiz Kurt
    nvidia paketlerinin hepsini kurmanız hata.Sadece kartınıza ait olanı kurmalısınız.nvidia destek sayfasından bakarak uygun olanı bulup yüklemelisiniz.Current yeni sürücüleri barındırır. ayrıca 304 ve 340 sürcüleride var pisi paketi olarak. Çözüm grub ekranında 1.seçenek seçili iken e harfine basın. imleci takibederek alt satırlara gelin splash kelimesinden önce vga=0 yazın F10 a basarak çıkın başlayacaktır.
  • 19-12-2019 22:08
    RAMAZAN KARABINAR
    Splash kelimesi yok 
  • 19-12-2019 22:14
    RAMAZAN KARABINAR
    En sonda echo "loading initial ramdisk ..."      İnitrd /boot/initramfs-4.19.56.img yazılı başka da bişey yok splash kelimesi kesinlikle yok
  • 19-12-2019 22:40
    RAMAZAN KARABINAR
    Yok mu bir bilen
  • 20-12-2019 00:32
    RAMAZAN KARABINAR
    Sorunu Ubuntu sitesinin yardımıyla çödüm ama hala Windowsa gireniyorum bu UEFİ ye çözüm bulunulmalı