scrollup
Pisilinux logo

Uygulama Yükleme ve diski otomatik bağlama

Tahir
30-04-2020 15:46 #1

Sistemde qBittorrent uygulaması yüklü geliyor, ancak ben indirdiklerimi ikincil harddiske indiriyorum ve bilgisayarı yeniden başladığında qbittorrent başlangıçta çalışıyor ama diğer hddyi otomatik bağlayamıyorum. en son 750gb lık bir veriyi tekrar indirmeye çalışıyordu. benim istediğim ise indirdiğini kontrol etmesi ve göndermeye başlamasıdır. Ancak denetle dediğim zaman ise bu boyutta bir veriyi kontrolu yaklaşık 5-6 saat sürüyor.

Sonuç:

1. Diskleri otomatik bağlamak için yapılacak işlemi bulamadım.

2. qBittorrent'in başlangıçta açılmasını kapatamadım (Otomatik Başlat uygulamalarında görünmüyor)

3. uygulamayı kaldırdım. transmission'u yüklemeye çalıştım ama aşağıdaki sorunu alıyorum. paket yçneticisinde 'compiler' içeren her dosyayı yükledim ama çözüm olmadı.

[email protected]: transmission-2.94 # ./configure
checking whether make supports nested variables... yes
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking whether build environment is sane... yes
checking for a thread-safe mkdir -p... /bin/mkdir -p
checking for gawk... gawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking how to create a pax tar archive... gnutar
checking build system type... x86_64-pc-linux-gnu
checking host system type... x86_64-pc-linux-gnu
checking how to print strings... printf
checking for style of include used by make... GNU
checking for gcc... no
checking for cc... no
checking for cl.exe... no
configure: error: in `/home/asil/İndirilenler/transmission-2.94':
configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH
See `config.log' for more details

asenler
01-05-2020 20:56 #2

1.  sistem ayarları > çıkaruılabilir depolama çıkarılabilir aygıtlardan ilgili olanları işaretleyebilirsiniz.

2. konsoldan : "sudo pisi it -c system.devel" komutundan sonra kurulumu deneyin.

Tahir
03-05-2020 15:41 #3

Çıkarılabilir aygıtlardan otomatik bağlamayı  yapınca oldu. yaptığımda hata alıyordum. Yeniden kurduktan sonra sorun olmadı. Çıkarılabilir aygıtlardan işlemi yapabildim.

sistem.devel i yükledim evet gerçekten sorunum bu kütüphane ile alakalıymış. tamamen düzeldi. system.devel öntanımlı kurulu gelse daha iyi olmaz mı, sonuçta herkes paket dışından uygulamaya ihtiyaç duyuyor ve bu olmazsa olmaz sanırım.

İlginiz için teşekkürler. :)

Tahir
03-05-2020 19:13 #4

Yeniden otomatik bağlamada hata veriyor. Normal otomatik bağlıyor gibi görüyor ancak, başlangıçta bağlı değil. Çıkarılabilir Aygıtlar Programı çalışmıyor.

asenler
07-05-2020 13:38 #5