scrollup
Pisilinux logo

sürüm yükseltme

selahattin bucak
13-08-2020 16:48 #1

merhaba ekan bey ben forumda dolanırken sürümlerle ilgili bir yorumda bulunmuşsunuz diyorsunuzki pisi 2.2 geçerken sürüm yükseltme ile değilde sıfırdan kurulum yapmalıyız bu bir kaç sürümdür aynısı oluyor buda bizleri tekrar sıfırdan kurulum yapmak zor gelmeye başlıyor bilgisayarlarımızda yapmış olduğumuz ayarlarlar ve indirmiş olduğumuz oyun ve benzeri şeyleri sıfırdan kurulum yapmamız gerekiyor.Diğer linux forumlarda bu işlerin yükseltmelerle halledildiği yazmakta inşallah bizi bu dertten bu sefer yazılımcı arkadaşlar kurtarırlar iyi çalışmalar.

Emre Yılmaz
13-08-2020 19:06 #2

Sanırım sunucu darlığından dolayı sıfırdan kurulum gerekiyor çoğu sürümde.

ERKAN IŞIK
13-08-2020 19:53 #3

Amacımız genelde sıfırdan kurulum değilde güncelleme ile sürüm yükseltirmek ama alt yapılarda ciddi değişiklikler olduğu zaman belli bir yükseltme yaparak ilerlemek gerekmekte, bir çok kullanıcı o sıraya uymayacağı için güncelleme ile yükseltme çok riskli hale geliyor. Bizde mecburen sıfırdan kurulumu tavsiye ediyoruz. yoksa sıfırdan kurulum bizimde tercih ettiğimiz bir şey değil.

Emre Yılmaz
14-08-2020 00:11 #4

Acaba güncellemeleri otomatik sıraya dizecek bir sistem yapılabilir mi?

selahattin bucak
14-08-2020 01:33 #5

Erkan bey sizleri anlayamadım siz hangi sıradan bahsediyorsunuz yani şimdi bilgisayarında herhangi bir pisi linux sürüm varsa güncellemelerle bir üst sürme sırasıyla yükseltme k olması gerekmiyormu zaten 2.0 dan aradaki sürümleri atlayarak gelecek olan 2.2 surümüne gelse ne olurki, eğer çok bariz değişiklik yoksa mesela ubuntuda alt sürümlerden eğer LTS

sürüm indirdirilip kurulduğunda konsoldan sürüm numaraları girilerek yapılıyor diye biliyorum daha önceleri kısa bir dönem kullanmıştım.

Windtalkers
15-08-2020 17:13 #6

sürüm yükseltme sırasınıda yazarsanız onuda deneriz.