scrollup
Pisilinux logo

Kurulum başarısız hatası

ilker beşken
24-08-2018 15:58 #1
Merhabalar, Pisilinux 2.0 kurulumu yapmak istiyorum ancak %96ya kadar kurulum gerçekleştikten sonra aşağıdaki gibi bir hata alıyorum. Defalarca aynı yerde aynı hata ile karşılaştım. Sorun nedir acaba yardımcı olabilir misiniz? kolay gelsin ------------------------------------------------------------------------ Boost.Python iş hatası "bootloader". Command 'grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg' returned non-zero exit status 1. Generating grub configuration file ... Found theme: /usr/share/grub/themes/pisilinux/theme.txt Found linux image: /boot/kernel-4.9.86 Found initrd image(s) in /boot: initramfs-4.9.86.img Found Windows Boot Manager on /dev/[email protected]/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi Found Windows Boot Manager on /dev/[email protected]/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi Adding boot menu entry for EFI firmware configuration grub2-probe: error: failed to get canonical path of `/boot/efi/EFI/Microsoft/Boot/bootmgfw.efi'. Traceback: File "/usr/lib/calamares/modules/bootloader/main.py", line 353, in run prepare_bootloader(fw_type) File "/usr/lib/calamares/modules/bootloader/main.py", line 324, in prepare_bootloader install_grub(efi_directory, fw_type) File "/usr/lib/calamares/modules/bootloader/main.py", line 299, in install_grub "-o", libcalamares.job.configuration["grubCfg"]]) File "", line 11, in ____________________________________
ilker beşken
24-08-2018 16:02 #2

Yukardaki hata kodu çok düzensiz göründüğünden dolayı ekran görüntüsü de ekliyorum.

ERKAN IŞIK
25-08-2018 00:58 #3
sorun yazılım ekibine iletildi  cevap geldiğinde eklerim buraya
Ali Cengiz Kurt
25-08-2018 10:41 #4
Bende de böyle bir hata çıktı.efi kurulum yapmak istiyordum bir türlü olmadı.Eğer biosta efiyi iptal edip legacy kurulumu seçerseniz kurulum başarılıyor.
ilker beşken
25-08-2018 14:22 #5
@Ali Cengiz Kurt
Yardiminiz icin tesekkur ederim, ancak bios ayarlarimi daha onceki kutulumlarda yapmistim. Tekrar kontrolunu yaptim sizin cevabinizdan sonra legacy ayarim enable durumda.

Bugun yine deneme yaptim kurulum icin fakat ayni uyari karsiladi ekranda.

@ERKAN IŞIK sabirsizlikla bekliyorum.

Tesekkurler
ilker beşken
26-08-2018 12:39 #6
Kuruluma ihtiyacim kalmadi, tekrar ubuntu kurulumu yaptim. Destekleriniz icin tesekkurler.

Ancak bir cozumu varsa daha sonra ayni sorunu yasayacaklar icin yol gosterici olabilir.

iyi gunler...
cafyon
29-08-2018 00:03 #7
Kullandığınız bilgisayarın UEFI/BIOS'unda secure boot keys ile eşleşmiyor olabilir.
Kamil Atlı
31-08-2018 12:12 #8
Bilgisayarı yeniden başlatın, kurulum medyası olan usb belleği, başka bir usb gözüne takın, düzelecektir..
PlayerPicasso
05-09-2018 03:28 #9
Boot seçeneklerin de
Format USB si olarak 2 seçenek olması lazım. Benim sistemim de öyle.
Diyelim ki Format USB adı Pisi
Pisi ve Pisi_EFI  olarak görünür. ANakartınızın UEFI sistemin de başka bir işletim sistemi olduğu için EFI kurulmasına izin vermeyecektir.
Boot eterki EFI yazısı olmayanı seçin ve kurulumu bir de öyle deneyin.