scrollup
Pisilinux logo

firefox internet bağlantı sorunu

hakan kahraman
04-11-2020 23:24 #1

Pisilinux 2.1.2 de Güncelleme sonrası 73. Sürümüne güncellenen firefox internete bağlanamıyor. 70. Sürümene geri yükledim o zaman internete giriyor.

ERKAN IŞIK
05-11-2020 01:15 #2

Firefox'un ağ ayarlarını kontrol ederek bir daha deneyin, ekip olarak son sürüm kullanıyoruz ilk defa böyle bir şikayet geldi.

selahattin bucak
05-11-2020 21:21 #3

Merhaba

Ağ ayarlarını defalarca kontrol ettim fakat genede ikona tıkladığımda dönüyor dönüyor sonra da açmadan kapanıyor Chromiumdan gerçi internete giriyorum fakat firefoxta hala ayarlarda herhangi bir hata olmamasına rağmen hata alıyorum.

ERKAN IŞIK
07-11-2020 05:04 #4

Firefox'u konsoldan başlatıp bir hata çıktısı veriyorsa buraya ekleyebilirseniz bir bakalım.

Tahir Aksoy
07-11-2020 08:19 #5

Merhaba Selahattin,

Benim bazı önerilerim olacak:

1. Firefox'u bilgisayarından tamamen kaldır sonra bilgisayarını yeniden başlat sonra tekrar Firefox'u kur. İşe yaramadıysa;

2. Öncelikle görev çubuğunda ve masaüstündeki Firefox simgelerini sil. Sonra Firefox'u konsolda "sudo firefox" olarak çağır. Açılınca görev çubuğunda Pisi Linux'un görev çubuğunda (Firefox'un görev çubuğu değil) Firefox sekmesine sağ tıklayıp "pine sabitle, görev çubuğuna sabitle" kısmına tıkla. Ve Firefox'u kapat sabitlediğin Firefox simgesine tıkla.

Birde bu yöntemleri dene bakalım. Umarım sorunun en kısa zamanda çözülür.

hakan kahraman
08-11-2020 15:31 #6

Ayarlarını karşılaştırarak kontrol ettim; norma. Birkaç kez kaldırıp tekrardan kurdum aynı. Virtualboxta denedim. Yine aynı. Herhangi bir uyarı yok. Ama sayfada da yok. Beyaz bir boşluk. Fırsat bulunca tahir aksoy un yöntemini de deneyeyim. Ayrıca benim telefonumda da firefox un 83 bürümünde benzer sorunlar oldu yine eski sürümü kurdum.  Firefox indir kısmıhdan indirdiğim Tar.bz li  firefox 83 çalışıyor. ve hatta 2. bir sistem kurdum yine aynı. güncelleme den sonra firefox kullanılamıyor.

Ayrıca benim telefonumda da firefox un 83 bürümünde benzer sorunlar oldu yine eski sürümü kurdum

hakan kahraman
14-11-2020 23:32 #7

en son olarak ; internete girdiğim sürümden firefox hesabı açtım ve hesapları eşitledim. sonra tekrar güncelledim. ve sürüm 73ü kullanabiliyorum :)  .