: Undefined index: HTTP_ACCEPT_LANGUAGE
: /home/pisilinux/domains/pisilinux.org/private_html/External/Starting/Autoload/MyDefines.php
: 2
Pisi Linux - Özgürlük Şimdi Başladı
SORU: kurulu programların tümünü uygulamalar menüsünde göremiyorum
  • 24-10-2018 18:56
    zafer öztürk
    Geçen yıllarda da bu sorunu fark etmiştim. Sistemde kurulu olarak görünen bazı programlar uygulama menüsü içinde bulunamıyor. Örneğin stardict sözlük uygulamasını bir kez daha yükledim ama menü içinde yok.
  • 26-10-2018 18:00
    Övünç TÜRKER
    Zafer bey anlatıklarınızı inceledim ama yüklediğiniz programın açıklamasını tam anlamadığınızı düşünüyorum.<br>Paket Yöneticisi'nden "stardict" araması yaptım ve karşıma "stardict-essential-turkish" geldi.
    Açıklamasında: "Türkçe konuşan insanlar için stardict uygulamasının kullanabilecğei seçilmiş sözlükler." yazıyor. Açıklama garip gelse de benim anladığım "Stardict uygulaması için Türkçe çeviri desteği eklentisi.".
    Seçtim ve kurdum dedim yanında "Goldendict" adlı uygulamayı da kurdu. Yani Goldendict adlı uygulama ile birlikte çalışıyor.
    Şayet goldendict adlı uygulamayı kurdu iseniz Başlat->Uygulamalar->Eğitim->Diğerleri kısmın da uygulamayı bulabilirsiniz.
    Arama kısmına golden yazınca direk olarak çıkıyor.
    ---------------------------
    Bunun dışında bazı uygulamaların kısayolu olmuyor çünkü yalnızca terminal üzerinden belirli girdiler ile kullanılabiliyorlar. Yani görsel arayüzleri olmuyor.