SORU: Nouveau Driver vs NVIDIA Driver
  • 15-12-2018 21:26
    Erdem UYGUN
    Merhaba, şöyle bir durum farkettim:
    Varrsayılan nouveau driver'lar fanın sürekli son hız çalışmasına neden oluyorlar. Bu da gürültü yapıyor ve donanıma zarar veriyor. Wikide yer alan NVIDIA kurma rehberi ise 2.1'i kırıyor. Şöyle ki nouveau driver'ı devre dışı bırakıp restart yapıca sistem "Servisler başlatılıyor" yazısında takılıp kalıyor. Bu sebeple o yazıyı web sayfasından kaldırmak gerekiyor. Onun yerine çalışan bir NVIDIA kurulum rehberi lazım. Çünkü NVIDIA'da fan kontrolü var. Sistem sessiz çalışabiliyor.

Bilginize

• 17-12-2018 09:08
    Ahmet Zahit Yücel
    Katkı sağlayan tim kaç kişiden oluşuyor acaba hiç cevap veren yok. Eski pardus geliştiricileri burda mı? Yolunuzdan gitmek için can atıyoruz. 
  • 17-12-2018 16:03
    ERKAN IŞIK
    Erdem UYGUN eski nvidia sürücüleri malesef yeni kerneli desteklemiyor o yüzden sorunlarla karşılaşılıyor, nouveau sürücüsündeki fan sorununu bir araştıralım.

Ahmet Zahit Yücel Ekibimiz minimum düzeyde malesef, o yüzden geç dönüşler oluyor kusurumuza bakmayın.
  • 17-12-2018 17:33
    Ahmet Zahit Yücel
    Kusura bakcak birşey yok yaptıklarınız ve yapacaklarınız için minnettarız.
  • 18-12-2018 12:13
    Övünç TÜRKER
    Pisi ile siyasi sebeplerden dolayı ayrılmıştımda bu kadar sorun yaşayan insan gördüğüm için bilgisayarıma tekrardan pisi kurucam ve bu anlatımları video ile yapıcam. Böylece anlatım yanlış diyen de olmaz.
    nvidia sürücü kurulumu ile ilgileniyor olacağım.
    EDIT: UEFI kurulum sürücü kurulumu zorlaştırıyor. Bu yüzden UEFI kurulumunu tavsiye etmem.
  • 18-12-2018 15:31
    Övünç TÜRKER
    Nvidia Sürücü Kurulumu İçin(YENİ)
    https://pisilinux.org/forum/konu/703-nvidia-guncel-surucu-basarili-bir-sekilde-kuruldu
  • 19-12-2018 00:10
    Erdem UYGUN
    @Övünç Türker, siyasi sebepler derken?
  • 19-12-2018 13:45
    Övünç TÜRKER
    kullanıcıların ve geliştiricilerin olduğu sohbet kanalı vardı. Adamın biri geldi katılmadığım ve sevmediğim (bilimsel ve siyasi) bir söz söyledi. Bende bu söze hiç katılmıyordum. Baktım kimseden de bir itiraz çıkmamış, çıktım gittim bende. Pisi kullanmayıda bıraktım ama ara ara soru/cevap kısımlarına girip yazılanlara bakılıyordum. Bir çok kişi daha önce anlatımını yaptığım konuda şikayetçi olunca dayanamadım bende anlatım hazırlıyayım dedim öyle işte.
  • 19-04-2019 20:01
    salmino
    Eski pardus geliştiricileri burda mı? Yolunuzdan gitmek için can atıyoruz.
  • 23-04-2019 00:01
    salmino
    Eski pardus geliştiricileri burda mı? Yolunuzdan gitmek için can atıyoruz.
    CCleaner Happy Wheels VLC
  • 25-04-2019 21:50
    Kamil Atlı
    Merhabalar,
    Eski Pardus geliştiricilerinin de daha sonra gelen geliştiricilerin de desteğini umutla bekliyoruz.
    Pisi, nefes almayı sürdürsün diye elimizden gelenleri yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz.
    Mevcut katkıcıların kimler olduğunu, commits üzerinden takip edebilirsiniz:
    Eksiler, hatalar:
    Anlık iletişim kanalı, Gitter.im yeterince konforlu olmadığından, bir süredir Telegram kullanıyoruz, buyrun, bekleriz:

Pisilinux için katkı yaparken, herhangi bir siyasi ya da maddi beklentimiz/maksadımız yok, olmadı, olmayacak...
    @Övünç Türker, herkesin siyasi tercihi/söylemi, kendisi için bağlayıcıdır.
    Linux forumlarında siyasi ayrışma olmaması için hep emek sarfedilir; fakat biliyorsun ki herkes, her ortamda yeri gelmişken, diyor diyeceklerini..
    Her defasında ikaz da ediyoruz, hatta siliyoruz paylaşımı vaktimiz olduğunda, bu da küstürüyor insanları.
    "Farlılıklar ayrışma nedeni değil, servet kaynağı olarak görülmeli.." diyerek hoşgörü göstermek istiyoruz, biliyorsunuz ki bazan tahammülleri zorlayan laflar sarfediliyor...
    Sabır rica ediyoruz gençler için. Ayrışmalara sebep olabilecek paylaşımların önüne geçmeye çalışarak devam etmeye çalışıyoruz.

Mevcut geliştiriciler olarak bizler, çalışan insanlarız, mesaiden sonra, ailemizden/çevremizden arttırdığımız zamanlarda, gönüllülük esasıyla katkı yapmaya çalışıyoruz.
    Bu bakımdan iletişim kanallarına, mail, chat, forum/soru-cevap vs. istediğimiz düzeyde yetişmemiz mümkün olmuyor. Kusurumuza bakmayasınız..

Sabrınız ve destekleriniz bize güç veriyor, katkılarda da bulunmanızı umuyoruz..
    Selamlar, saygılar...