SORU: 1.2 ye geri döndüm
  • 19-12-2018 01:36
    zafer öztürk
    2.0 sürümünün çok daha sorunsuz çalışacağını düşünüyordum ama olmadı. bilgi yetersizliği de var tabi. Milis kurdum, çok yavan ve yetersiz geldi. Archman ' ı usb den denedim, sisteme kuramadım. Yine en iyisi benim eski dostum diyerek Pisi 1.2 yi kurdum, çok memnunum.  daha güzel , şık ve kullanışlı bir linux görmedim. sorum şu: neden bu güzelliği 2.0 sürümüne aktaramıyoruz? 1.2 sürümünü sürekli kullanmamız mümkün olabilecek mi?
  • 19-12-2018 02:02
    Erdem UYGUN
    2.1 sürümü gayet başarılı aslında, ondan da mı memnun kalmadınız?
  • 19-12-2018 17:08
    Ömer
    Benim bilgisayarda 1.2 daha stabil çalışıyor.
    Güncellemelerden sonra 2.1 de daha stabil oldu.
  • 21-12-2018 13:50
    ERKAN IŞIK
    Merhaba 
    Pisi Linux 1.2 sürümünü teknolojilerin yenilenmeleri yüzünden devam ettirilemedi, masaüstü olarak biliyorsunuz kde kullanıyoruz ve kde kendini sürekli güncelliyor zira kernelde kendini sürekli güncelliyor mecburen buna uyuyoruz o zamanda eskiyle uyumsuzluk başlıyor, eğer sistemlerimizi güncellemezsek sizlerede eski bir işletim sistemi  vermiş olacağız git gide kullanıcısı azalacak o zamanda bizim sürdürmemizin bir anlamı kalmayacak.

Pisi Linux 1.2 sürümü isosu her zaman indirilmeye hazır olacaktır, ama yazılımsal olarak yada paket desteği verilmeyecektir. 
  • 22-12-2018 19:08
    zafer öztürk
    İlginiz ve yanıtınız için teşekkür ediyorum. 1.2 sürümünün kurulum kolaylığını , masaüstü nün sorunsuz çalışmasını  ve güzelliğini 2.0 da  bulamayınca zorluk yaşamıştım. Bir kaç kez denedikten sonra 2.1 sürümünü usb ye yükledim ve çalıştırmayı da başarınca hemen yükledim. Şu anda kullanıyorum. 2.1 sürümü, 2.0 dan çok daha iyi olmuş , elinize aklınıza sağlık. Kurulumdan sonra başlarken bir ara takılır gibi oldu, sorun yaşarsam yardım isterim. Tüm ekibe ve kullanıcılara iyi günler dilerim.