scrollup
Pisilinux logo

Özür dilerim

Adil Dönmez
22-05-2018 07:16 #1
Bir önceki mesaj da bana ait ancak mesajı başlık alanına yazdığım için acayip bir şey olmuş, ne tıklanıyor, ne açılıyor. Yöneticiler silerse sevinirim.

Orada özetle şunları söylemiştim:

"Kurulumu yaptım ama sistem şifre sorma ekranında takılıp kalıyor, açılmıyor."

Sorunu, sistemi yeniden kurarak aştım. 

Bu mesajı Pisi 2.0 üzerinden yazıyorum. Win7 ve Debian 9 önyükleyici ekranına eklenmiş, problemsizce açılıyor. Sistem gayet iyi, kararlı görünüyor. Sadece plazmada bazı sıkıntılar tespit ettim: Masaüstüne eklediğim saati bir türlü boyutlandıramadım. Ama biliyorum ki plazma sorunları sizden kaynaklanmıyor.

Emeği geçen herkesin eline koluna sağlık. Bize, yeniden, tamamen yerli bir işletim sistemi kullanma olanağı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum.


Adil Dönmez
24-05-2018 08:15 #2
Arkadaşlar, iki gündür yaptığım özelleştirmelerle Pisi 2.0 gerçekten tam istediğim gibi oldu. Tekrar, tekrar teşekkür ediyorum. Ancak, açılıştaki şifre ekranında yaşadığım sorun aynen devam ediyor. kullanıcı adı ve parola yazılacak alanların çerçeveleri dev gibi. Sadece küçük birer parçası görünüyor. İçlerinde de herhangi bir yazı görünmüyor. Temayı değiştirdikten sonra sorunun ortadan kalkmış olacağını düşünerek, sistemi  açılışta yine parola sorması için ayarladım. Kapatıp açtım; sorun aynen karşıma çıktı. Büyük bir şans eseri sisteme yeniden girebildim ve parolayı kaldırıp sorunu istemediğim şekilde de olsa çözdüm.

Sorunumu Debian forumda da paylaşmıştım:   https://forum.debian.org.tr/index.php?topic=10134.msg21943;topicseen#msg21943

Ayrıca Pisi 2.0'ın yayınlanmasını, Çizgi Diyarı forumunda da paylaştım: http://www.cizgidiyari.com/forum/sizlere-ilginc-gelenler/119310-pisi-2-0-sessiz-sedasiz-cikti.html#post562985

Değerli geliştiricilerimiz, hak ettiklerine yürekten inandığım tatillerinin ardından bu sorunla ilgilenirlerse mutlu olurum.

ERKAN IŞIK
23-08-2018 10:19 #3
selam sddm den kaynaklı gözüküyor sorununuz, sisteminizin özelliklerini yazarmısınız.