SORU: Pisi Lİnux 2.1 USb ye Kurulum
  • 14-01-2019 00:13
    Kemal Sever
    -Merhabalar.
    -Daha öncede denemiştim başaramamıştım. Pisilinux 2.1 i devamlı yanımda taşıyabilmem için usb ye kurmayı şİmdi yeniden denedim. Ama başaramadım. 
    -Usb yi tek kurulum yaptım, olmadı. İkiye bölerek yaptım, olmadı. Üçe bölerek denedim, olmadı. Gurup şeçeneklerini değiştirdim, olmadı. 
    -Denediğim şeçenekler sonucunda, kurulum bitiyor. Yeniden başlatınca gurup geliyor. seçimi yapıyorum ve aşağıda aynı şekilde yazdığım gibi olup bu ekranda kalıyor. Aynı sorun bazen Hdd ye kurulum yaparkende olmuştu.
    -Aynı denemeleri pardus xfce ve Deepin os da denedim açılıyor.
    -Pisi linux un gurubundan girince diğer sistemlerin açılışında herhangi bir sorun olmuyor.
    -İyi günler.

ERROR: Unable to find root device 'UUID=1101f1e2-9ad2-4bed-882f-8f3d8014a6b7' .
    You are being dropped to a recovery shell
                       Type 'exit'to try and continue booting
    Sh: can't access tty; job control turned off
    (roorfs   )# _
  • 14-01-2019 00:17
    Kemal Sever
    -Kusura bakmayın çıktıyı yanlış yazmışım tamamını tekrar gönderiyorum.

-Merhabalar.
    -Daha öncede denemiştim başaramamıştım. Pisilinux 2.1 i devamlı yanımda taşıyabilmem için usb ye kurmayı şİmdi yeniden denedim. Ama başaramadım. 
    -Usb yi tek kurulum yaptım, olmadı. İkiye bölerek yaptım, olmadı. Üçe bölerek denedim, olmadı. Gurup şeçeneklerini değiştirdim, olmadı. 
    -Denediğim şeçenekler sonucunda, kurulum bitiyor. Yeniden başlatınca gurup geliyor. seçimi yapıyorum ve aşağıda aynı şekilde yazdığım gibi olup bu ekranda kalıyor. Aynı sorun bazen Hdd ye kurulum yaparkende olmuştu.
    -Aynı denemeleri pardus xfce ve Deepin os da denedim açılıyor.
    -Pisi linux un gurubundan girince diğer sistemlerin açılışında herhangi bir sorun olmuyor.
    -İyi günler.

ERROR: Unable to find root device 'UUID=1101f1e2-9ad2-4bed-882f-8f3d8014a6b7' .
    You are being dropped to a recovery shell
                       Type 'exit'to try and continue booting
    Sh: can't access tty; job control turned off
    (rootfs   )# _