SORU: Yazılımlar açılmıyor
  • 05-03-2019 21:09
    Leplus Beau

İyi günler,

Her yeniden kuruluşta başka bir sorun çıkıyor. :(

Şimdi de kurulu olmasına karşın, kimi yazılımlar açılmıyor.

Örneğin vlc ortam oynatıcısı.

Birkaç kez kaldırıp hem arayüzden hem de konsoldan yeniden kurdum. Ancak açmak istediğimde açılmaya çalışıyor, herhangi bir uyarı vermeden kapanıyor.

Ne yapabilirim?

Teşekkürler,

• 06-03-2019 11:17
    Ömer
    Problemli uygulamayı konsoldan çalıştırırsanız ayrıntılı bilgi verebilir.
  • 06-03-2019 15:45
    MUSTAFA CİNASAL
    İyi günler depoya güncellemeler gönderildi haliyle güncellemelerin tamamını almaz sadece bazı debleri güncellerseniz deblerin çalışmasında problemler olabilir debler derlenirken kullanılan sürümleri arar bu nedenle güncellemeyi tam olarak yapmanız gerekir konsoldan sudo pisi up -dvsy komutu güncellemenin tamamını alabilirsiniz
  • 06-03-2019 20:45
    Leplus Beau

İyi günler,

Mustafa Bey dediğinizi yaptım, bir şey değişmedi.

Yazılımı açmak istediğimde açılıyormuş gibi yapıp kayboluyor.

Sistemi yeniden kurduğumda 'Python beklenmedik biçimde kapandı' dedi. Artı, Python 3.6 süreç kimliği 927. Aborted' diye uyarı vermişti.

Ondan olabilir mi?

Yanılmıyorsam özellikle çoklu ortam yazılımlarında sorun yaratıyor.

Bu arada, şu Smb4k de açılmıyor.

Teşekkürler,

• 11-03-2019 09:25
    Kamil Atlı
    Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayıp en alttaki sekmeden, duvar kağıdını değiştirip uygulayın, sonrasında sorun çıkaran paketleri yeniden deneyin, python ile ilgili hata, bununla düzelecek bence...
  • 12-03-2019 19:57
    Leplus Beau

İyi günler,

Dediğinizi yaptım, herhangi bir değişiklik olmadı.

Teşekkürler,

• 16-06-2019 03:05
    bandabanda
    sonrasında sorun çıkaran paketleri yeniden deneyin, python ile ilgili hata, bununla düzelecek bence...
  • 16-06-2019 03:06
    bandabanda
    <span style="background-color: rgb(226, 226, 226);">Son kernel güncellemesinden önce kurulursa ne ala yoksa kurulamıyor.</span>
    TutuApp aadhar card Onlinesbi