Forum

Kurulumda sorun yaş...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Kurulumda sorun yaşıyorum

10 Gönderiler
4 Üyeler
0 Reactions
114 Görüntüleme
0
Konu başlatıcı

Pisi linuxsu indirdim ve ilk önce rufus ile yazdırdım format için usb taktığımda live cd olarak başlattığımda sürekli reset atıyor. Daha sonra ventoy ile usb cd  hazırladım ve iso yu attım live cd olarak başlatığımda sürekli olarak şu hatayı alıyorum

--> could not find mount media

Reboot with initramfs=shell(noprobe) to further debug the issue

initramfs ~#

ekran çıktısı bu 

Nasıl kurulum yaparım nerede hata var

10 Yanıt
0

Ventoy'da Pisi Linux çalışmaz. Çalışması için gereken hileleri Ventoy geliştiricisi veya Pisi Linux geliştiricileri Ventoy kaynak koduna eklemelidirler.

Normalde Rufus ile dd modunda ISO kalıbını USB belleğe yazınca sorun olmaması gerekir, ancak bu sizin donanımınız veya depolama aygıtınızla ilgili olabilir.

ISO kalıbını belleğe yazmadan önce hash değerleri sağlamamız gerekir, aksi halde dosyamız eksik veya hasarlı indirilmiş olabilir. (Not: Aynı hash değere sahip sonsuz sayıda dosya vardır, ancak oluşabilecek hasarın bire bir aynı değeri sağlaması çok düşük ihtimaldir. Hele iki ya da üç algoritama sağlaması çok düşük ihtimaldir (ancak 0 değildir)) 

0
Konu başlatıcı

rufus ile dd modunda ve normal modda da usb hazırladım ama sonuç aynı olduğu için ventoy ile denedim intel atom işlemci 2 gb ram var 500 gb hdd 

0

Diğer dağıtımları denediniz mi? Onlarla da aynı sorunu yaşıyor musunuz?

0

Kullandığınız usb bellekteki partisyonları temizleyin, belleği fat32 olarak biçimlendirin, şuradaki yönergeye göre yeniden yazdırıp kullanın. işlemci 64 biti destekliyorsa çalışacaktır.

0

aaaa

0

bbb

0

1111

0

99999

0

yuu

0

hhhh

Paylaş: