kurulum sonrası sistem bip sesi

atila kutlutaş
20-12-2020 21:24 #1

merhaba. pisi mehmetçik kurdum ancak 5 saniyede bir tekrarlayan bip sesi sebebiyle kullanamıyorum. sinir bozucu. sadece bir öneri buldum bir blogda ancak uygulayamadım. yardım edebilecek biri var mı? teşekkür ederim

ERKAN IŞIK
20-12-2020 21:30 #2

mümkünse bir video çekip bir yere yükleyebilirsen iyi olur, söylediğiniz sorunu ilk defa duyuyoruz. bulduğunuz çözümün linkinide paylaşırsanız iyi olur.

Ali Cengiz Kurt
20-12-2020 21:31 #3

Bilgisayarı başlatınca grub geliyor mu? Bip sesi sistemden gelir ve donanım arızasına veya hatasına bağlıdır. Ram lerin yuvalarına iyi oturduğuna bakın nilgisayarınız masaüstü ise bios pilini kontrol edin.

atila kutlutaş
20-12-2020 22:28 #4

öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. forum sitelerinde 'bu konunun yeri burası değil' cevabını o kadar çok okudum ki endişe ederek yazdım doğrusu. ilk kez bir forma üye oldum ve çözüm arıyordum.  pisi mehmetçik dağıtımını adına hürmeten tercih ettim. emekli öğretmenim evde sıkışıp kaldık bari windowstan kurtulayım isteyim ve başladı benim linux yolculuğum.. son bir ayda ne kadar ubuntu linux sürümü varsa kurdum kaldırdım. sebebi internet bağlantısı ile birlikte son hız çalışan fan sesi idi. hiç bir öneri işime yaramadı. bir de ses artırımını 150 birime çıkarmama rağmen verim alamamıştım. mint ulyana hariç. benim makineye uygun ve fan sesi bir kaç sayfa açınca artıyor. bu da önemli değil. o kadar uygun dağıtımı ararken hiç bir yerde pisi adına denk gelmemem garibime gitti doğrusu. dün bir adreste yirmiden fazla dağıtım ve tanıtımını gördüm. sadece orada. kurdum. bende diğer dağıtımlar kadar akışkan bir kullanımı olmadığı izmenimi bıraktı. bir de bazı uygulama pencere içeriği tam türkçe değil. ama bana yeter. önemli değil. ancak bip sesi inanılmaz. önce bir uygulama başlattığımda çıkıyor sandım. sürekli bir yerlere bakıyorum tanımak için. bekledim. devam ediyor. tıpkı windows kurulumunda ram hatası sesi gibi. donanım hatasından olabilir. ancak diğer dağıtımlarda bunu yaşamadım. şimdi ulyada kullanarak yazıyorum bunu. ancak bir tehlikeyi çağrıştırmıyor, uyarı veriyor gibi.  bir video çekip göndereceğim. ayrıca linki de bulup vereceğim.  başlangıçta grup geliyor. bilgisayar laptop. hp paw.g7. sistem iyi. i7 4 nesil işlemci 8 gb ram. istediklerinizi tamam edip vereceğim ama buradan ses kaydını nasıl paylaşırım bilmiyorum. ben sosyal medya video paylaşım kullanmıyorum. bildiğiniz eski usul yaşayıp gidiyoruz. vaktinizi aldım teşekkür ederim. nezaketiniz için teşekkür ederim.

atila kutlutaş
20-12-2020 22:33 #5

https://renault12toros.blogspot.com/2019/02/linux-bip-uyar-sesini-kapatma.html

çözüm önerisi. bana uyar mı onu da bilemedim ama denedim olmadı. bir de video linki vardı

https://www.youtube.com/watch?v=k0p56aMwZoo

teşekkür ederim.

ERKAN IŞIK
21-12-2020 13:13 #6

Bilgisayarınız kasamı, laptopmu, kasa ise bios ayarlarından buzzer ayarı belki vardır, ona bakın, anakartınızın modeli nedir?

atila kutlutaş
21-12-2020 14:54 #7

bilgisayar laptop. açılılışta bir sürü hardware hatası veriyor. ama bu bip sesi sadace pisi de var. windows dahil diğer kurduğum ubuntu ve linux dağıtımlarında ses yok. şarjı bitmekte olan çep telefonu uyarı sesi gibi. ekrana, açıldıktan sonra bir hata mesaji getirmiyor. ama hiç karşılaşılmamış bir durum olduğuna göre pisi dağıtımı açısından sıkıntı yok demektir. alakanıza teşekkür ediyorum. hoşça kalınız.

scrollup